Budapestre hozna német állásokat a BP
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA British Petroleum (BP) olajipari óriás 260 munkahelyet hozna Budapestre, miután több száz alkalmazottat leépítene Németországban – közölte a Westdeutsche Allgemeine Zeitung német napilap. „260 munkahelyet áttelepítünk Budapestre, ebből 200 főt a BP német központjában, Bochumban építenénk le, 50 főt Hamburgban, 10 főt pedig Mönchengladbachban. Emellett a gelsenkircheni finomítóból is elbocsátunk 240 főt” – mondta el Uwe Franke, a BP németországi részlegének vezetője a napilapnak. VG


