Magyar klaszter az Ecartecen
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságGőzerővel zajlik a klaszteresedés a magyar jármű- és járműalkatrész-gyártó iparban is. A januárban alakult, jelenleg nyolctagú Magyar Járműfejlesztési Klaszternél (Maják) a „szövetségesedés” olyannyira előrehaladott, hogy a Münchenben október 13–15. között megrendezendő első nemzetközi elektromosjármű-kiállításon, az Ecartecen közösen jelennek meg. A cél, hogy eladják a magyar fejlesztési kapacitást. A tavaly 6,7 milliárd forintos összesített árbevételt elérő Maják létrehozásával a tagvállalatok piacképességének a növelése volt a cél – mondta a Világgazdaságnak Kabács Zoltán, a klaszter ügyvezető igazgatója. A sok esetben néhány fős fejlesztő társaságok ugyanis nem képesek megállni a helyüket az erősödő versenyben. 12. oldal


