BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyaráz az E.ON: miért emelt az áram árán?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az E.ON Energiaszolgáltató azért kényszerült emelni az áram árát, mert megnövekedtek az árambeszerzési költségei. Az E.ON árrése változatlan, csak a beszerzési költségek növekedését hárítottuk tovább a fogyasztókra. A költségnövekedés oka a zöldenergiaként kötelezően átvett, sokkal drágább áram - áll a társaság közleményében.

Az a zöldenergia és hőerőművek által termelt áram, amit a szolgáltatónak meg kell vásárolnia, a piaci árnál átlagosan kétszer drágább.

A téli fogyasztási szokások és az általános fogyasztáscsökkenés miatt a beszerzési portfolióban nagyobb szerepet kap az ilyen típusú áram, ez növelte a beszerzési költségeket.

Az eltérő mértékű emelés oka, hogy minden szolgáltató árambeszerzési portfóliójában más súllyal szerepel a "zöldenergia", a kötelezően átvett áram (KÁT): van olyan szolgáltató, ahol ez az arány magasabb és van, ahol ez alacsonyabb.

További részletek a holnapi Világgazdaságban

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.