Kormányrendelettel kezelnék a gázkrízist
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA kormány rendeletben foglalta össze a gázkrízis esetén alkalmazandó szabályokat – jelentette be tegnap Hónig Péter közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter. Ennek értelmében gázkorlátozás esetére sorrendet állítottak fel a fogyasztók között, az alapellátásban részt vevők fogyasztását viszont nem lehet majd korlátozni. Hónig hangsúlyozta, hogy a stratégiai gáztárolókba 1,2 milliárd köbméter gázmennyiség lesz betárolva 2009. december 31-ig, ez a téli időjárást alapul véve 40-50 napra biztosítja majd az esetleges igényeket. MTI-Eco

