Megerősítik a vakcinakiszállítást
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA hét végén megszűnik az új oltóanyag hiánya a patikákban, megrendelés nélkül is mindenhová kiszállítanak egy-két dobozzal (ezek húsz vakcinát tartalmaznak) – jelentette be tegnap Székely Tamás egészségügyi miniszter. Megerősítik a szállítást végző Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet logisztikáját, s bevonják a gyógyszer-nagykereskedőket is.
Ukrajnába egy-két hét múlva exportálhat vakcinát az Omninvest, várhatóan akkorra teljesíti a hatmillió adagos hazai megrendelést. Nemzetközi tapasztalatok szerint eddig a fertőzöttek 54 százaléka 45 évesnél fiatalabb volt. VG


