Júliusban öt mellékvonal ismét „él”
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2010. július 4-én öt vasúti mellékvonalon indítja újra a személyforgalmat. A szaktárca döntése alapján első körben a korábban szüneteltetésre ítélt Székesfehérvár–Komárom, Zirc–Veszprém, Pápa–Csorna, Karcag– Tiszafüred és Lajosmizse– Kecskemét szakaszokon, öszszesen mintegy 210 kilométeren közlekedhetnek ismét vonatok. Az intézkedéssel a kormány a vidék lakosságmegtartó képességét kívánja erősíteni, az érintett térségeket, településeket a gazdaság vérkeringésében tartani. VG


