Az EU betiltaná a gyümölcslevek cukrozását
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA gyümölcslevekre vonatkozó direktíva módosítását tervezi az Európai Bizottság. A ma közzétett javaslat szerint a nektárok, és bizonyos, pontosan meghatározott italok kivételével tiltanák a cukor hozzáadását. Azokban az esetekben, amelyekben az édesítés megengedett, a gyártónak egyértelműen, címkével kell jeleznie a hozzáadott cukor jelenlétét.
Ezen kívül a paradicsomot is a gyümölcsök közé sorolnák, legalább is az italkészítés tekintetében. A Bizottság az Európai Gyümölcslé Szövetség kódexének bizonyos pontjait is belefoglalná a jogszabálymódosításba. A tervezet az elkövetkezőkben az Európai Tanács és az Európai Parlament elé kerül


