Hatósági árat vezetnének be a gyógyszerekre is
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKomoly gyógyszerpiaci zavarokkal és politikai kockázattal járna a hatósági gyógyszerár bevezetése, amely információink szerint felvetődött a pénzügyi döntéshozók körében.
A multinacionális cégek azonnal kivonhatnák originális termékeiket a tb-támogatotti körből, így a betegek csak teljes áron juthatnának azokhoz.
E lépés akkor érné el a célját, ha a kormány csökkentené a gyógyszerárakat, ám már kifogytak a tartalékok. A gyógyszeripar hét éve fizet „válságadót”, átlagos mértéke az idén 10 százalék.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható


