BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyarországon nem fenyeget a sugárfertőzés veszélye

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Japánban fekete füst szállt fel tegnap a fukusimai atomerőmű hármas blokkjából, az egyes reaktorban pedig folyamatosan emelkedett a hőmérséklet.

Miután visszaállították a fukusimai atomerőmű blokkjainak villamosenergia-ellátását, egyre több mérés szolgáltat adatot. Azt eddig is tudni lehetett, hogy az egyes blokkban sérült az üzemanyag a reaktortartályban, a mostani mérések pedig megerősítik azt, hogy a zóna feltehetőleg nincs teljesen víz alatt, ez pedig indokolja, hogy ilyen magas hőmérsékleti adatokat látni - fejtette ki az InfoRádiónak az Országos Atomenergia Hivatal főosztályvezetője.

Fichtinger Gyula kiemelte: a japán szakembereknek stabilizálni kell a villamosenergia-ellátást és minél több berendezést üzembe kell venni, hogy pontos képet kapjanak a helyzetről.

A magyarországi műszerek nem mutattak változást, a részecskék még nem érhették el az országot. Ha így marad a helyzet, akkor továbbra sem lesz mérhető hatása a kibocsátásnak - hangsúlyozta a szakértő, ám azt hozzátette, hogy a mérhető és a sugáregészségügyi problémákat okozó hatás között óriási a különbség.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.