BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egymilliárd okostelefon lehet négy év múlva

Az IDC piackutató pénteken publikált adatai szerint az idén a tavalyihoz képest 55 százalékkal több, 472 millió darab lesz forgalomban ezekből a készülékekből. Négy éven belül számuk megduplázódhat a mostanihoz képest, és megközelíti majd az egymilliárd darabot.

Ez egyszersmind azt jelenti, hogy az okostelefonok piaca négyszer olyan gyors ütemben bővül majd, mint a hagyományos mobil készülékeké. Az IDC elemzése szerint már a tavalyi év is kivételes növekedést hozott, miután a válságos 2009. évben sokan elhalasztották vásárlásaikat, így 2010-ben felgyülemlett a kereslet.

Az okostelefonoknál használt operációs rendszerek között messze az Android áll az élen, közel 40 százalékos piaci részesedéssel, a második a BlackBerry közel 15 százalékkal, a harmadik az iOS 15,7 százalékkal. A következő években - 2015-ig - a helyezések nem fognak változni, de az Android 45,4 százalékra növeli részesedését, miközben a BlackBerryé 13,7 százalékra csökken, az iOS-é 15 százalék körül stabilizálódik, a Symbiané a jelenlegi 20 százalékról 0,2 százalékra csökken, a Windowsé 5,5 százalékról 20 százalék fölé növekszik az IDC szerint.

A mobilkészülékek forgalma - beleértve az okostelefonokat is - tavaly már meghaladta az egymilliárdot.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.