BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ekkor érkeznek az Alstom-metrók!

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Fővárosi Közgyűlés mai ülésén ismertették az Alstommal kötött, a metrószállításra vonatkozó megállapodás részleteit.

Eszerint a francia gyártó 330 napon belül köteles leszállítani az első, a kettes metró vonalára szánt szerelvényt, a fennmaradó mennyiségre pedig 548 napja van a cégnek. A vállalatnak 600 napon belül az első, a négyes vonalra szánt kocsit is át kell adnia, a teljes, négyes metróra szánt állomány pedig 750 napon belül meg kell, hogy érkezzen.

A szerződésben megállapított kötbérek 10 százalékponttal emelkednek, csakúgy, mint a kárfelelősség mértéke. Mint ismeretes, az Alstom eddig nem kapott típusengedélyt a Nemzeti Közlekedési Hatóságtól a metrókocsikra, a mostani megállapodás szerint a francia vasúti gyártónak felmentést kell kérnie a hazai a magyar szabályrendszer alól, erre 90 nap áll rendelkezésére. Amennyiben ez nem sikerül, további 60 napja marad a cégnek arra, hogy pótlólag műszaki dokumentációt nyújtson be – hangzott el a Fővárosi Közgyűlésben. A megállapodást július 26-ig kell elfogadnia az Alstromnak, amennyiben ezen rövid időszak alatt nem írják alá a szerződést, akkor a BKV új eljárást ír ki a metrószerelvények beszerzésére. 

A közgyűlés a Fidesz és az MSZP támogatásával megszavazta a javaslatot, míg az LMP és a Jobbik tartózkodott a voksolás során.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.