Vasútvonalak tömegét szüntetik meg
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA horvát államvasutak (HZ) 164, kevéssé kihasznált vonal megszüntetését tervezi. Az érintett vonalakon 90 millió kuna (12 millió euró) veszteség keletkezett tavaly. Többek között emiatt sincs pénz a régen várt új szerelvények vásárlására. Az
állam az idén 41,3 millió euróval csökkentette a vasút szubvencionálását. A tervezett leépítés 2000 vasutast érint.


