A kamara kezdeményezésére a baranyai kis- és középvállalkozások körében nagy hagyománya van a tanulótartásnak, a szakképzéshez kapcsolódó gyakorlati foglalkozások kihelyezett megtartásának. Számos vállalkozás ismerte fel ebben szakember-utánpótlása biztosításának költséghatékony lehetőségét, az államilag támogatott képzésben és foglalkoztatásban rejlő előnyöket.
A gyakorlati képzők éppen ezért élénk figyelmet fordítanak a terület újdonságaira. A gyakorlati képzésre vonatkozó jogszabályok idén ősztől foglalkozási napló vezetését írja elő számukra.
A gazdálkodó szervezet a tanuló gyakorlati képzéséről köteles foglalkozási naplót vezetni, melynek tartalmaznia kell a tanuló adatait (név, lakcím, gondviselő neve, iskola és szakma adatai stb.), a szakmai tevékenységeket, az ezekre fordított időt és a tanuló értékelését és esetleges hiányzásait.
A foglalkozási naplót a nyári gyakorlat alatt is naprakészen vezetni kell, az adott tanévre vezetett napló lezárásának dátuma a tanév vége.
A munkanapló – hasonlóan a foglalkozási naplóhoz – a gyakorlati képzés kísérő dokumentuma, melyet a tanuló a gyakorlati képzésre köteles magával vinni. A tanulónak a munkanaplóba – napra szólóan – be kell jegyeznie a gyakorlati képzés során végzett tevékenységet, az elsajátított ismereteket, az oktató pedig aláírásával látja el. A gyakorlati oktató a munkanaplón keresztül tájékoztatja a szakképző iskolát a tanuló gyakorlati képzésen tanúsított előmeneteléről. Egyes iskolákban az összefüggő nyári gyakorlat teljesítését is ebben a naplóban kérik igazolni, de néhány iskolában egy külön nyomtatványt rendszeresítettek erre a célra.
Fontos tudni, hogy ez a dokumentum feltétele a szintvizsgán, valamint a szakmai vizsgán való érvényes részvételnek, minden vizsga előtt be kell mutatni a vizsgabizottságnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.