Budai: az élelmiszerláncok versenyeznek, hogy "melyikük magyarabb"
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz államtitkár hozzátette: a kormány ezekkel a gyártókkal stratégiai szövetséget kíván kötni. Budai Gyula arról is beszélt, hogy az utóbbi években láthatóan megváltozott a magyar fogyasztók hozzáállása, igénylik a magyar termékeket, de a nagy élelmiszerláncok is azon versenyeznek, hogy "melyikük magyarabb".
A kormány jelentős erőfeszítéseket tett a külső piacok visszaszerzésére, Oroszországban ez már sikerült, de Kazahsztánban és Azerbajdzsánban is komoly kereslet van technológiákra és feldolgozott élelmiszerekre. Az arab országokban és Törökországban is komoly piaca van, illetve további igény mutatkozik a magyar termékek iránt - tette hozzá az államtitkár.


