Jelenleg csak kivételes esetekben, például felszámolásnál vagyonhiány, vagy környezetszennyezés miatt lehet kárigénnyel fellépni a cégvezetőkkel szemben. A szabályozást az új Ptk. gyökeresen alakítja át.
Az egyetemleges felelősség azt jelenti, hogy a károsult nem csupán a társaság, hanem a vezető tisztségviselők magánvagyona terhére is kártérítést követelhet.
Az Allianz és a Generali biztosító is arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az ilyen kárigények ellen védelmet nyújtó biztosítást kínál. Ezek a termékek - a hagyományos szakmai felelősségbiztosításokkal ellentétben - a vezetői tevékenységre, és nem a szakmai tevékenységre nyújtanak biztosítást.
A felelősségbiztosítását cégek és vezető állású személyek is megköthetik. Az Allianz Global Corporate & Specialty statisztikái alapján Európában a pénzügyi szervezetektől, valamint az Internet/IT/Media/PR profillal rendelkező vállalatoktól érkezik a legtöbb vezető tisztségviselők és felügyelőbizottsági tagok felelősségbiztosításával kapcsolatos kárbejelentés.
Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban a penetráció csaknem 100 százalék, ami egyértelműen alátámasztja e biztosítás létjogosultságát és fontosságát az Allianz szerint.
A Generali pedig pedig azt hangsúlyozza, hogy a felelősségbiztosítása kiterjed a kártérítésen túl a hivatalos vizsgálat költségeire, az esetleges testi sérülés és dologi kárral kapcsolatos jogvédelmi költségekre, a polgári peres vagyoni biztosíték fedezetére, továbbá a jó hírnév sérelmének orvoslásával összefüggő költségekre is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.