14:06
A repülőn utazók nagy része francia állampolgár, csak két algír nemzetiségű tartózkodott a repülőn. A legénység hat tagja spanyol. A repülőn egy hónapja végeztek karbantartási vizsgálatot.
13:56
Az Algerian Tv legfrissebb információi szerint lezuhant Nigériában az algír utasszállító. Az utasokról egyelőre semmi hír nincs.
Cikkünk folyamatosan frissül.
50 perccel felszállás után vesztette el a kapcsolatot az Air Algerie a géppel, amely a hírek szerint 112 embert szállított. Már hajnalban meg kellett volna érkeznie Algírba.
Az Air Algerie közölte: felszállás után 50 perccel kapcsolatot vesztett egy Boeing 737-es géppel, amely 112 emberrel a fedélzetén Algírba tartott csütörtökön - számolt be több hírforrás is. A 112 utasból a hírek szerint csak 4 algériai állampolgár volt - írja a hvg.hu.
A gép Burkina Faso fővárosából, Ouagadougou-ból indult. A repülő nem tartózkodott messze az algír határtól, amikor arra kérték a legénységet, hogy változtassanak útvonalukon a rossz látási viszonyok miatt. A gépet azért akarták átirányítani, hogy a rossz látási viszonyok miatt ne ütközzön össze az Algír-Bamako útvonalon repülő utasszállítóval.
Az irányváltás után veszítették el a kapcsolatot a géppel. Katonai beavatkozások ellenére a helyzet még mindig bizonyatalan Mali északi részén, amit 2012-ben röbb hónapig dzsihadista csapatok folglaltak el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.