BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Program a vállalkozásokért

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara több olyan kezdeményezést indított útjára az utóbbi években, melyeket az országos kamarai rendszer is átvett és használ jelenleg is

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara koordinálásával, egy nemzetgazdasági minisztériumi pályázati forrás igénybevétele tette lehetővé olyan innovatív ötletek megvalósítását, melyek egyértelműen a vállalkozásokat segítik. A területi kamarák szolgáltatási portfóliója is bővült az InnoPortfólió, a KlaszterPortfólió és a Nyitott Labor projektekben történő részvétellel. Mindhárom innovációs ötletet először helyben próbálták ki a pécsi kamara innovációs osztályának munkatársai, majd a sikeren és a keresleten felbuzdulva tettek javaslatot a projektek országossá tételére.

Az InnoPortfólió a magyar vállalkozói–kutatói, vállalkozói–vállalkozói együttműködések kialakításának segítésére jött létre a keresleti és kínálati oldal feltérképezésével. Több száz termék és szolgáltatás bemutatását tartalmazza, az érdeklődő cégek száma gyorsan gyarapodik, tucatnyi esetben már követhető az együttműködés a résztvevők között.

A KlaszterPortfólió célja a klaszter együttműködések segítése (C2C – cluster-to-cluster) a kapacitások és tevékenységek közreadásával. A rendszer közel félszáz innovációs klaszter adatait tartalmazza, folyik az akkreditált klaszterek bevonása a rendszerbe, a magyar nyelvű portfóliókra már külföldi klasztertől is érkezett megkeresés.

A Nyitott Labor a kutatóközpontokban, valamint K + F-fel foglalkozó vállalkozásoknál felmerülő szabad kutatói és eszközkapacitásokat ajánlja ki. Az adatbázis jelenleg 150 profilt tartalmaz.

A területi kamarák innovációs munkatársai néhány éve rendszeresen találkoznak, ahol az elért eredmények ismertetése mellett együtt keresik azokat az innovatív ötleteket, melyek számíthatnak a vállalkozások érdeklődésére.

A VIVACE projekt keretében a PBKIK is működtet SZTNH Info Pontot, amely szellemi tulajdonvédelmi kérdésekben ad segítséget a Baranya megyei vállalkozások részére. A kamarában jelenleg négy munkatárs rendelkezik középfokú iparjogvédelmi képzettséggel, mivel az igények folyamatosan növekszenek a szolgáltatás igénybevételére.

A kamaránk innovatív megközelítéssel kezeli a közbeszerzések támogatását: a pécsi egyetemmel karöltve az ősszel akkreditált közbeszerzési tréning indul, ahol az elmúlt években kialakult legjobb kamarai gyakorlatot is átveszi az egyetem a képzések szervezése során.

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara koordinálja a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával megvalósuló módszertant kidolgozó projektet, melynek célja, hogy a területi kereskedelmi és iparkamarák egységes innovációs szolgáltatásokat nyújtsanak a vállalkozások számára: többek között segítsék a vállalkozásokat az innovációt megvalósításában a forrásszerzés (hitel, pályázat, kockázati tőke stb.) marketing, partnerkeresés területein.

Az MKIK-NGM támogatásával megvalósult INNOVIZ projekt keretében elkészült az innovációs alapú befektetői film, amely jelenleg 5 klasztert és több mint 120 vállalkozást és intézményt tartalmaz. A film a hagyományos film nyelvezete és a PREZI módszer komplex együttese, amelyben egy külföldi vállalkozó Pécsre érkezését követő egy napját mutatja be a környezetipar, gépipar, informatika, kreatív ipar és egészségipar és ezek kiemelkedő vállalkozásainak bemutatásán keresztül.

A kamara idén indította útjára az MTA Pécsi Akadémiai Bizottsága, a Pécsi Tudományegyetem, a Somogyi Kereskedelmi és Iparkamara és a Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökséggel együttműködve a régiós Innovációs Díj Pályázati rendszert.

Világhálóra kerülő innovációs profilok

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara innovációs osztálya és bizottsága évek óta támogatja az ipar és a vállalkozások innovációs programjait, fejlesztéseit, kutatási és nemzetközi technológiai transzfer tevékenységeit. Programokat, projekteket szerveznek, amelyeken keresztül klaszterek és vállalkozói együttműködések innovatív termék- és szolgáltatásfejlesztéseit támogatják. Az elmúlt évben kezdték meg a hazai ipari és egyetemi szektor technológiai fejlesztéseit felmérő nemzeti rendszer kialakítását, amelynek köszönhetően a www.innoportfolio.hu internetes felületen év végére közel 500 darab vállalati és egyetemi technológiai profil kerül bemutatásra. Hasonló rendszerben támogatják a klaszterek innovációs kapacitásinak azonosítását, a www.klaszterportfolio.hu oldalon már most 18 klaszter, év végére közel 40 klaszter portfóliója lesz megtalálható.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.