BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orvosfizetések: a hálapénz tartja életben a rendszert

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Magyar Orvosok Szövetségének (MOSZ) elnöke szerint a hálapénz tartja életben a rendszert, mert a magyarországi orvosfizetések mértéke körülbelül a tizede a nyugati béreknek, azonban egy jelentős emeléssel "már elvárható lenne, hogy a paraszolvencia kérdése akár büntetőjogi kategóriába kerüljön".

Elutasítja a szakma a tervezett szakorvosi béremelés lehetséges feltételeit - mondta Bélteczki János, a MOSZ elnöke a Magyar Hírlapnak.

Bélteczki János szerint abban mindenki egyetért, hogy az egészségügy egyik "rákfenéje" a hálapénz, ám jelenleg sajnos "ez tartja életben a rendszert", mivel a magyarországi orvosfizetések mértéke körülbelül a tizede a nyugati béreknek. Viszont egy jelentős emeléssel már elvárható lenne, hogy a paraszolvencia kérdése akár büntetőjogi kategóriába kerüljön.

"Amíg ez nem teljesül, és a tervezett béremelést - amelynek a sejthető mértéke nettó százezer forint körül lesz - több lépcsőben, bérkiegészítésként akarják beépíteni a fizetésekbe, addig nem elvárható a hálapénz visszautasítása, de az ellenőrzés sem kivitelezhető" - hangsúlyozta az elnök a lapnak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.