BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lépésről lépésre halad az egyeztetés az egészségügyiek kollektív szerződéséről

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Lépésről lépésre halad az ágazati kollektív szerződés tárgyalása - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkársága kedden az MTI-vel.

A közleményben azt írták: a legutóbbi, múlt pénteki egyeztetésen a szakszervezetek és köztestületek részéről elhangzott, jelentős eredmény, hogy a korábbi 6 hónapos munkaidőkeret 3 hónapra csökkent az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) által fenntartott intézményekben, ugyanakkor fontosnak tartják a műszakok átadás-átvételére fordított időkeret meghatározását is.

Hozzátették, a tárgyalást Beneda Attila egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár vezette, részt vett Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár, valamint a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (MSZEDDSZ), a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete (MÖSZ), a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) és a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) képviselője. Jelezték: a tárgyalások szeptember 28-án, szakértői szinten folytatódnak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.