BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megbírságolta a jegybank az OTP-t

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

13 millió forintra bírságolta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az OTP Bankot. Az MNB megállapította: az OTP a jóvá nem hagyott fizetési műveletek teljesítése során megsértette a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló törvény fizetési számla megterhelés előtti állapotának helyreállítására vonatkozó előírását, továbbá megsértette a vontkozó MNB-rendelet fizetési megbízások tárgynapi teljesítésére, a jóvá nem írható átutalások visszautasítására, a fedezethiány miatt nem teljesíthető, felhatalmazó levélen alapuló beszedési megbízások sorba állítására, a hatósági átutalások feldolgozására, a fizetési műveletek haladéktalan jóváírására, valamint az értéknap használatára vonatkozó rendelkezéseit. A banknak március 31-ig intézkednie kell, hogy a jövőben ezeket a szabályokat pontosan betartsa.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.