Megbírságolta a jegybank az OTP-t
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság13 millió forintra bírságolta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az OTP Bankot. Az MNB megállapította: az OTP a jóvá nem hagyott fizetési műveletek teljesítése során megsértette a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló törvény fizetési számla megterhelés előtti állapotának helyreállítására vonatkozó előírását, továbbá megsértette a vontkozó MNB-rendelet fizetési megbízások tárgynapi teljesítésére, a jóvá nem írható átutalások visszautasítására, a fedezethiány miatt nem teljesíthető, felhatalmazó levélen alapuló beszedési megbízások sorba állítására, a hatósági átutalások feldolgozására, a fizetési műveletek haladéktalan jóváírására, valamint az értéknap használatára vonatkozó rendelkezéseit. A banknak március 31-ig intézkednie kell, hogy a jövőben ezeket a szabályokat pontosan betartsa.


