Visszafordultak az olajárak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMagához tért tegnap az olaj, azt követően, hogy egy nappal korábban még a Brent még 7,8 százalékkal zuhant – ez a harmadik legnagyobb napi esés volt a 2008-as pénzügyi válság óta. A délutánig több mint 2,3 százalékos visszakanyarodást az váltotta ki, hogy ismét olyan hírek jelentek meg, amelyek szerint az egymással versengő kitermelő országok hajlandók egyezkedni egymással. A Reuters értesülése szerint az iráni olajminiszter jelezte, hogy Teherán kész tárgyalni Szaúd-Arábiával, az orosz Rosznyeft vezérigazgatója, Igor Szecsin pedig egy londoni konferencián napi egymillió hordós globális kitermeléscsökkentést javasolt – azt nem közölte, hogy Oroszország ebből miként venné ki a részét. A piaci szereplők, illetve a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) az illetékesei ugyan általában kétlik, hogy lesz megállapodás, de maga az, hogy erről szó esett, lökést adott a piacnak. Az árakat az OPEC havi jelentése, illetve az USA készleteiről szóló heti jelentés is megrángatta. Az OPEC arról számolt be, hogy a szervezet kitermelése januárban napi 32,33 millió hordó volt, 131 ezer hordóval több a decenberinél. Az EIA viszont váratlanul azt közölte, hogy a múlt héten 800 ezer hordóval csökkentek az USA nyersolajkészletei, ettől a WTI komoly erősödésnek indult – ami még mindig 29 dollár alatti árat jelentett.


