BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Visszafordultak az olajárak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Magához tért tegnap az olaj, azt követően, hogy egy nappal korábban még a Brent még 7,8 százalékkal zuhant – ez a harmadik legnagyobb napi esés volt a 2008-as pénzügyi válság óta. A délutánig több mint 2,3 százalékos visszakanyarodást az váltotta ki, hogy ismét olyan hírek jelentek meg, amelyek szerint az egymással versengő kitermelő országok hajlandók egyezkedni egymással. A Reuters értesülése szerint az iráni olajminiszter jelezte, hogy Teherán kész tárgyalni Szaúd-Arábiával, az orosz Rosznyeft vezérigazgatója, Igor Szecsin pedig egy londoni konferencián napi egymillió hordós globális kitermeléscsökkentést javasolt – azt nem közölte, hogy Oroszország ebből miként venné ki a részét. A piaci szereplők, illetve a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) az illetékesei ugyan általában kétlik, hogy lesz megállapodás, de maga az, hogy erről szó esett, lökést adott a piacnak. Az árakat az OPEC havi jelentése, illetve az USA készleteiről szóló heti jelentés is megrángatta. Az OPEC arról számolt be, hogy a szervezet kitermelése januárban napi 32,33 millió hordó volt, 131 ezer hordóval több a decenberinél. Az EIA viszont váratlanul azt közölte, hogy a múlt héten 800 ezer hordóval csökkentek az USA nyersolajkészletei, ettől a WTI komoly erősödésnek indult – ami még mindig 29 dollár alatti árat jelentett.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.