Apad a PepsiCo profitja
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Az alapanyagok árcsökkenésének és a működési költségek leszorításának köszönhetően a PepsiCo a várakozásoknál magasabb, 931 millió dolláros nyereséget ért az idei első negyedévben. Azonban mind a bevétel, mint a profit messze elmarad az egy évvel korábbitól, de ebben nem a vállalat, hanem az erős dollár a ludas. Az árfolyamhatás 4,5 százalékkal apasztotta a külföldről származó, dollárban mért bevételeket. A forgalom 3 százalékkal 11,86 milliárd dollárra esett vissza, az adózott nyereségben viszont 23 százalékos volt a mínusz.
Mindent egybevetve ez sorozatban már a hatodik negyedév, amelyben mérséklődik a PepsiCo forgalma. A buborékokkal együtt a befektetői lelkesedés is elszállt, a cég részvényeinek árfolyama szerény 0,7 százalékkal araszolt feljebb, holott az elmúlt egy évben a kurzus a szerényebb üzletmenet ellenére 8,3 százalékkal erősödött. A Pepsi-Cola, a Cheetos és a Gatorade révén világhírű amerikai cég vezérigazgatója, Indra Nooyi szerint nem szabad felülni a gyengébb számoknak, a cég hatékonyságnövelő intézkedései, termékpalettájának szélesítése és erősödő marketingje együttesen garancia a sikerre. Különösen az új, egészségkímélő termékeinek piacra dobásától várnak sokat, bízva abban, hogy a csökkentett sótartalmú rágcsálnivalók és a cukorszegény, de ízében azonos élvezetet ígérő üdítőitalok kedvező fogadtatásra találnak a törzsközönség körében. Az elemzők kitartanak a PepsiCo mellett, s bár az árfolyam most beragadt, ez nem tart mindörökké: a Clinton Financial által megkérdezett szakértők közül tízen erős vételi ajánlást tartanak érvényben, ketten vételre, négyen tartásra javasolják a cég papírjait. Eladásukat senki sem javasolja.


