Szép eredményekkel készül a London Stock Exchange (LSE) Group a német Deutsche Börsével közelgő fúzióra. A londoni tőzsdeüzemeltető az első negyedévben 8 százalékkal, 359 millió fontra növelte a forgalmát, ez 9 millióval magasabb az elemzői várakozásoknál. Legfőbb jövedelemforrásuk ezúttal is a tőzsdei adatszolgáltatás volt, ideértve az irányadó FTSE-index gondozásával kapcsolatos bevételeket. Az üzletág az egy évvel korábbinál tíz százalékkal magasabb, 141,5 millió fontos bevételt hozott az első negyedévben. Nyolc százalékkal, 92,4 millióra emelkedtek a tőkepiacról származó bevételeik, ebbe a körbe tartoznak a kereskedésért felszámított díjak és a tőzsdei kibocsátásokból befolyó összegek. Elszámolóházuk, az LCH.Clearnet 14 százalékos forgalombővülést – 84,3 millió font – ért el a tőzsdén kívüli határidős ügyletek megszaporodásának köszönhetően. Egyedül a technológiai szolgáltatások 17 százalékos visszaesése szolgált negatív meglepetéssel a LSE-nél, amely az egyes informatikai projektek időbeli megcsúszásával magyarázza a 16,2 milliós fontra zsugorodó bevételt.
A tőzsdeüzemeltető társaság vezérigazgatója, Xavier Rolet a közleményében ismét síkraszállt az egyenlő felek fúziója mellett, megjegyezve, hogy a Deutsche Börsével kialakítandó együttműködés olyan „kényszer”, amely lenyűgöző eredményekkel kápráztatja majd el mindkét cég részvényeseit. A folyamat egyébként jól halad, jelenleg a dokumentumok előkészítésénél tartanak. Végéhez közeledik a részvényesi tájékoztató összeállítása, és készülnek a versenyhatóságokhoz beadandó engedélykérelmek is. Sínen van a LSE-csoporthoz tartozó Russell Investment Management amerikai vagyonkezelő cég leválasztása és eladása a TA Associates magántőke-társaságnak, ez júliusra lezárul. Az LSE most 1,2 milliárd dollárt kap kézhez, jóllehet 2014-ben még 2,7 milliárdot fizetett a Russell indexcsaládot gondozó cégért a Northwestern Mutualnek.
A Deutsche Börsével való fúzióról márciusban döntött a milánói tőzsdét is a portfoliójában tudó LSE-csoport. Európa legnagyobb, 30 millió dollár piaci értékű tőzsdeüzemeltetője jön így létre, amelyben a tulajdonmegoszlás 54,4–45,6 százalék lesz a frankfurtiak javára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.