BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Debrecenben is elrendelték a szmogriadót

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Debrecenben a szálló por (PM10) légköri koncentrációjának 24 órás átlagértéke két egymást követő napon, mind a három mérőállomáson túllépte a riasztási küszöbértéket, ezért a város polgármestere hétfő délután elrendelte a szmogriadó riasztási fokozatát.

Papp László (Fidesz-KDNP) közleményében felkérte a lakosságot, hogy a légszennyezettség további romlásának elkerülése érdekében kerüljék a személygépjáművek (főként a dízel üzeműek) használatát, lehetőség szerint utazzanak tömegközlekedéssel, kerékpárral vagy gyalogosan.
   
Debrecen polgármestere felhívta a figyelmet, hogy fűtésnél - amennyiben lehetőség van rá - a szilárd tüzelés helyett a gáztüzelést részesítsék előnyben, s kérte, hogy azokban az útkereszteződésekben, ahol a forgalomirányító jelzőlámpákon visszaszámláló van, a zöld jelzésig várakozva állítsák le gépjárművek motorját.
   
A szmogriadó értelmében Debrecen közigazgatási területén tilos a kerti hulladék (avar, fanyesedék, stb.) és a lábon álló növényzet (tarló) nyílt színi égetése, de a polgármester arra is kérte a lakosságot, hogy a napokban - saját és környezetük egészsége érdekében - tartózkodjanak mindenféle nyílt színi tűzgyújtástól.
   
A magas szálló por koncentráció miatt különösen veszélyeztetettek a légúti betegségben szenvedők, az idősek és a kisgyermekek, akiknek javasolják, hogy kerüljék a szabadban való tartózkodást.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.