Hamarabb aratnak a gazdák a meleg miatt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA május végi meleg időjárás miatt hamarabb kezdődött az aratási szezon az idén, az őszi árpa és a repce aratásával – mondta Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán pénteken. Közölte, a búza betakarítása a jövő hét második felében országosan megkezdődik.
Hozzátette: az őszi árpa minősége kiváló, és arra lehet következtetni, hogy a búza minősége is jó lehet. Végül megjegyezte, az őszi búzából 4-4,5 millió tonna termésmennyiség várható, ami az ország 2,7-2,9 millió tonnás éves szükségletét biztosan fedezi majd. Az export árualap 1,5-2 millió tonna körüli lehet – fűzte hozzá.


