BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Balog: nemzetstratégiai kérdéssé váltak a mentők

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Országos Mentőszolgálat helyzete nemzetstratégai kérdés, és a mentődolgozókat jobban meg kell becsülni – mondta az emberi erőforrások minisztere hétfő reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

A mentőszolgálat fejlesztésének egyik legfontosabb szegmense a gépjárművek cseréje – közölte Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere. Hozzátette: az állam már 500 mentőkocsit vásárolt, amit újabb 193 darabbal egészít ki a jövő év elején. A jogszabály 13 évben maximálja a mentőautók átlagéletkorát, a kormány ezt szeretné levinni 10, majd 8 évre – tette hozzá a politikus.

Balog Zoltán megemlítette: az elmúlt 7 évben összesen 30 új mentőállomás épült, és 97-et újítottak fel, jövőre pedig 10 százalékkal (ezzel együtt az elmúlt években összesen 67 százalékkal) nő majd a mentők bére.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.