BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új egészségügyi központnak örülhetnek a szekszárdiak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Új orvosi ügyeleti központot alakítanak Szekszárdon több mint 200 millió forintos beruházással.

Az intézmény egy évtizedek óta használaton kívüli, állami tulajdonú épületben kap helyet. Az Ybl Miklós utcai ingatlant a vagyonkezelő Tolna Megyei Kormányhivatal határozatlan időre, térítésmentesen átadta az önkormányzatnak, erről a napokban írtak alá megállapodást – mondta Ács Rezső, a város polgármestere.

A város vezetője ismertette:

az 1700 négyzetméteres épületben a központi ügyelet mellett egy gyermek és egy felnőtt háziorvosi rendelőt, valamint a védőnői szolgálatot helyezik el. A védőnőknek tanácsadó-, vizsgálóhelyiséget és képzésekre alkalmas teret hoznak létre.

A tolnai megyeszékhelyen jelenleg külön működik az orvosi ügyelet a felnőtteknek és a gyermekeknek. A polgármester szerint a nekik helyet adó épületeket nem lehet úgy felújítani, hogy megfeleljenek a korszerű orvosi ellátás feltételeinek. Az Ybl Miklós utcai helyszín ugyanakkor közel van a szekszárdi Balassa János Kórházhoz és gyógyszertárhoz is.

A létesítmény kialakítása a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program 206 millió forintos támogatásával 2019 második negyedévére fejeződik be

- mondta Ács Rezső.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.