BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új M4-szakaszt építenek át négysávosra

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Megkezdődött az M4 gyorsforgalmi út Cegléd és Abony közötti, 17,6 kilométeres szakaszának és a kapcsolódó létesítményeknek az építése.

Megkezdődött az M4 gyorsforgalmi út Cegléd és Abony közötti, 17,6 kilométeres szakaszának és a kapcsolódó létesítményeknek az építése – jelentette be Mayer András, a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. vezérigazgató-helyettese. A tervek szerint 2019 negyedik negyedévében adják át a beruházást, a kivitelezéséért a Duna Aszfalt Út és Mélyépítő Kft. felel. A fejlesztés révén biztonságosabb és gyorsabb lesz a közlekedés Cegléd és Abony között, s tehermentesítik a térségi településeket.

Kétszer két sávos gyorsforgalmi utat alakítanak ki 3,75 méter széles forgalmi sávokkal, az autópályává fejlesztés lehetőségét pedig 26,6 méter koronaszélesség biztosítja. A meglévő kétszer két sávos nyomvonalat átépítik 6,1 kilométeren, a kétszer egy sávos szakaszt pedig 11,5 kilométeren négysávossá bővítik.

Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere szerint minden kilométernyi gyorsforgalmi út- vagy autópálya-fejlesztés mintegy 5 milliárd forintnak megfelelő működő-, munkahelyteremtő beruházást vonz. Kitért arra, hogy megtelt a 124 hektáros ipari park a városban, így az M4-es négysávosításához szorosan kötődve új ipari park kialakítását tervezik a kö­zeljövőben 64 hektáron.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.