BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Virtuális vidámpark lett a moziból

Sándor Tünde | A néhány éve megszűnt budapesti Vidám Park nyomdokaiba lép a technológiai újdonságok eszköztárát felhasználva a VR Park Budapest, amelynek tulajdonosai a Teréz körúti egykori Szikra mozi teljes körűen felújított, több mint kétezer négyzetméteres épületét vették bérbe hosszú távra – számolt be a Világgazdaságnak Illés Gabriella, az üzemeltető vállalkozás társtulajdonosa. A jövő vidámparkjaként definiált komplexum a technikai problémák kiszűrésére szolgáló őszi tesztüzem után nemrég nyílt meg a látogatók előtt. Az ötlet és az eszközpark tulajdonosa, a VR Hungary Kft. „másik lába”, a saját VR-játékok fejlesztése teszi lehetővé a látogatói igényekhez igazodó folyamatos megújulást egy olyan gyorsan változó világban, mint a technológiai innovációkon alapuló élménypiac. A cég tulajdonosai és a projekthez megnyert pénzügyi befektetők komoly perspektívát látnak a szórakoztató attrakciók iránti kereslet bővülésében. Ezt jelzi, hogy az épület felújítására és az eszközök beszerzésére, saját játékok fejlesztésére költött összeg végül elérte a félmilliárd forintot, négyéves megtérülés reményében. A látogatószámot a jövő nyárra havi ötezerre tervezik felfuttatni a 250 ember befogadására alkalmas játékparkban.

A komplexitásában és volumenében még európai szinten is egyedülálló budapesti virtuális vidámpark számára a tulajdonos cég a saját fejlesztésű játékai mellé külföldről megvásárolta a legnépszerűbb játékokat. Így a növekvő turistaforgalomból újabb különleges élménypark profitál majd, ahol időutazóként szerezhetnek játszva ismereteket a látogatók a dinók és a piramisok világában, a többi zónában a virtuális hullámvasutat, a szabadesést, az autó- és motorversenyzést, illetve lövöldözős játékok tucatjait próbálhatják ki a vállalkozó szelleműek.

A budapesti élménypiac legújabb attrakcióját életre hívó cégben a nyár végéig Andrássy Élményközpontként üzemelő Párisi Nagyáruház egykori bérlői is érdekeltek. Illés Gabriella – aki a TulipánTündér produkciós cég tulajdonos ügyvezetője is – elmondta, hogy a Future Park és a nyáron bezárt Avatar-kiállítás után nem találtak újabb vonzó attrakciót a nemzetközi kínálatban, ezért nem bérlik tovább az épületet. Mindeközben saját fejlesztésű utazó kiállításuk, a The Champion a világot járja, és a korábbi két nagy produkció, A Játékkészítő és az Álomutazó előadás-sorozata után a társaság a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával leforgatta első nagyjátékfilmjét is: Szabó Győző Toxikoma című regényének adaptációját.

A látogatószámot a jövő nyárra havi ötezerre tervezik felfuttatni a Teréz körúti komplexumban

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.