Cégvilág

Japán járműipari cégóriás a láthatáron

Magyarországon indíthat beruházást a Murakami csoport. Az autóipari beszállító január közepén hazai leánycéget alapított.

Heteken belül bejelenthetik a Murakami Corporation magyarországi beruházását – értesült a Világgazdaság. A japán csoport a világ élvonalában van a személyautó-visszapillantók gyártásában, szállít kamerát a járműiparnak, továbbá épület- és bútorüveget is készít. Honlapja szerint a többi között Thaiföldön, Kínában, Mexikóban és az Egyesült Államokban is van érdekeltsége, Németországban 2017-ben hozott létre leányvállalatot. A 2019-ben záródó gazdasági évben árbevétele megközelítette a 74 milliárd jent, ez bő 2 százalékkal több, mint a 2018-as volt.

A magyarországi hírét a Világgazdaságnak nem erősítette meg a társaság kézbesítési megbízottjaként megjelölt Explico Zrt., amelyet 2011-ben alapított üzlettársával Perlaki Szabolcs. A cég vezérigazgatója lapunk megkeresésére írásban azt közölte, hogy érdeklődésünk nyomán a Murakami illetékesei azt válaszolták, hogy mivel hivatalosan még nem döntöttek a beruházásról, egyelőre nem szeretnének nyilatkozni. Az is kiderült, hogy a befektetés megvalósulásán a HIPA (Nemzeti Befektetési Ügynökség) is dolgozik. Érdeklődésünkre jelezték, hogy egyeztetnek az érintettekkel. Későbbre ígértek tájékoztatást.

A Murakami érkezését azonban leginkább az a fejlemény támasztja alá, hogy január 14-én a Murakami Corporation egyedüli tagként magyarországi céget alapított Murakami Manufacturing Hungary Kft. néven. A vállalkozás székhelye azonos az Explico Zrt.-ével. A tavaly novemberi létesítő okirat szerint a kft. általános tevékenysége a gépjárműalkatrész-nagykereskedelem, a főtevékenységek között szerepel a műanyag termék, lemez, fólia, cső, gumitermék, járműmotor-alkatrészek és síküveg gyártása is. A leánycég jegyzett tőkéje hárommillió forint. Vezető tisztségviselője az a Maeda Kenta, aki az anyavállalat vezető menedzsere is egyben.

Az UpMarketResearch által a globális visszapillantótükör-iparról készített, frissen közölt kutatási tanulmány egyik fő megállapítása szerint ez az iparág a jövőben az egyik legjövedelmezőbb lehet, mivel a bővülését a műszaki fejlődés és a növekvő kereslet is ösztönzi. A visszapillantótükör-ipar átlagos éves növekedési üteme rendkívül kedvezően alakulhat 2026-ig.

A magyar leánycég

alaptőkéje

3

millió forint

visszapillantó tükör Murakami Magyarország Japán befektetés
Ezek is érdekelhetik