Cégvilág

Ingyenessé tette a Mercedes légzéskönnyítő maszkja terveit

Az eszköz forgalmazásának megkezdése előtt minden országban át kell esnie a megfelelő vizsgálatoknak, és csak akkor indulhat be a gyártás.

A Mercedes Forma-1-es csapatának motorrészlege egy új légzést segítő eszközt fejlesztett ki, a University College Londonnal együttműködve – írja a Motorsport.com.

Az eszköz tervrajzait és gyártási technológiáját mindenki számára ingyenesen elérhetővé tették, hogy segítsék a járvány elleni küzdelmet.

A Mercedes F1 mérnökei megoldást találhattak a lélegeztetőgép-hiányra

Az úgynevezett CPAP-gépeket eddig alvászavarok kezelésére használták.

A UCL-Ventura légzést segítő eszköz egy folyamatos pozitív légúti nyomást, (CPAP) biztosító maszk, ami segít a betegnek a légzésben akkor is, amikor a hagyományos oxigén-maszkok már nem bizonyulnak elegendő segítségnek.

A maszkot elképesztő tempóban fejlesztették ki, és gyártották le. Kevesebb, mint 100 óra telt el az legelső megbeszélés, és az első eszköz legyártása között. A maszk második prototípusa megkapta a gyártási engedélyeket a brit kormány egészségügyi eszközeiért felelős titkárságágától, akik azonnal rendeltek is 10,000 darabot az eszközből.

Fotó: AFP

A Mercedes Forma-1-es csapatának brixworthi motorgyárában jelenleg napi 1000 CPAP maszkot gyártanak, és a gyár összes gépét erre a célra állították át. Andy Cowell, a Mercedes motorrészlegének a vezetője így nyilatkozott a gyártás beindulása után:

Mióta bejelentettük a projektünket, rengetegen érdeklődtek a CPAP maszkjaink iránt, a Föld minden pontjáról. Azzal, hogy ingyenesen elérhetővé tesszük az eszköz tervrajzait, és gyártási útmutatóit, lehetővé tettük a cégeknek, hogy gyorsan és nagy mennyiségben tudjanak hozzájárulni a COVID-19 elleni globális küzdelemhez.

Az eszköz forgalmazásának megkezdése előtt minden országban át kell esnie a megfelelő vizsgálatoknak, és csak akkor indulhat be a gyártás, de a Mercedes és a UCL reményei szerint ez nem lesz akadály.

Professzor Rebecca Shipley, a UCL Orvostechnológiai Intézetének vezetője azt nyilatkozta: „Ezek az életmentő szerkezetek viszonylag egyszerűen és gyorsan előállíthatóak. Reméljük, hogy a tervrajzok elérhetővé tételével mások is fel tudják azokat használni az egészségügyi rendszereik megerősítésére.”

CPAP Mercedes lélegeztető gép
Kapcsolódó cikkek