BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több ezer dolgozójától válna meg a Coca-Cola

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Financial Times cikke szerint négyezer dolgozójának kínálja fel az üdítőgyártó az önkéntes távozás lehetőségét az Egyesült Államokban, Kanadában és Puerto Ricóban, és más országokban, amelyek esetében azonban a létszám nem ismert – szúrta ki a Portfolio.hu.

A 86200 embert foglalkoztató globális gyártó a lapnak elmondta, hogy idővel sor kerülhet kötelező elbocsátásokra is.

A koronavírus-járvány érintete a cég bevételeit is, mert bár az emberek otthoni üdítőfogyasztása növekedett, ez távolról sem tudta kompenzálni a közösségi szórakozóhelyeken látott bevételkiesést.

A Coca-Cola június 26-ával záruló második negyedévének bevétele 28 százalékkal 7,15 milliárd dollárra csökkent. A cég nettó eredménye 32 százalékkal 1,77 milliárd dollárra csökkent a második negyedévben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.