A Hotel Aranybikának 2021-ben új tulajdonosa lesz, és az épület nagy valószínűség szerint nem szállodaként fog a továbbiakban működni – olvasható a Világgazdaság birtokába került decemberi levelezésben, amelyben a szálloda igazgatója, Szarvas Éva Lídia tájékoztatott egy vendéget, aki a járványhelyzettel összefüggésben a lejáró utalványa beváltásának lehetőségéről érdeklődött. Lapunk megkereste a hotel vezetőjét, hogy megtudja, ki az új tulajdonos, mi lesz az Aranybika további sorsa, s a várhatóan új típusú hasznosítás milyen beruházásokat, fejlesztéseket vonhat maga után.
Lapzártáig azonban nem kaptunk írásos választ, de telefonon elértük a mostani tulajdonost, Boros Józsefet. „Amióta megvettem az Aranybikát, mindig is voltak érdeklődők, ez most sincs másképp. Ahogy korábban, úgy az elmúlt időszakban is zajlottak tárgyalások, de érdemi fejleményről, változásról nem tudok beszámolni” – árnyalta a képet a nagyvállalkozó. Hozzátette: attól kezdve, hogy a hotel a járványhelyzet miatt elrendelt korlátozások következtében átmenetileg nem üzemel, a háttérben átalakítások, fejlesztések zajlanak, például sörözőt alakítanak ki.
A szálloda honlapján az érdeklődőt a következő bejegyzés fogadja: „A Hotel Aranybika 2020. november 11-től kezdődően határozatlan ideig nem üzemel.” Ám ez önmagában a járványügyi intézkedésekből fakadó kényszerű lépésre utal, és nem a küszöbönálló tulajdonosváltásra. Az üzemeltető Aranybika Szálló Kft.-t is alighanem érzékenyen érintette a pandémia. Különösen, hogy 2019 rekordév volt a társaságnál: a 490,6 millió forintos nettó árbevétel 88 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg a 203,2 milliós adózott eredmény 47 százalékos növekedést takar.
Az Aranybika Szálló Kft. – amelynek Boros József a tulajdonos-ügyvezetője – 2013 márciusában kezdte meg a patinás hotel birtokbavételét. Az akkori váltás előzménye, hogy anyagi nehézségei miatt a Cívis Hotels Zrt. 2010 novemberében meghirdette eladásra az Aranybikát, a szintén debreceni Hotel Kálvint és a hajdúszoboszlói Hotel Délibábot. Az utóbbi az 1,25 milliárd forintos kikiáltási ár ellenére 800 millió forintért kelt el, és nem sokkal később a Hotel Kálvint is értékesítették, amely Centrum Hotel néven működött tovább.
A Dehir.hu beszámolója szerint az Aranybikát először több mint 2 milliárd forintért árulta a felszámolással megbízott cég, de jó darabig nem talált vevőt. Végül Boros József egymilliárd forint plusz áfát ajánlott, ezen belül 15-15 millió forintot a berendezési tárgyakra és a művészeti alkotásokra.
A Debrecen szívében, a nagytemplom szomszédságában található patinás szálloda 1915-ben épült szecessziós stílusban Hajós Alfréd (amúgy az első magyar olimpiai bajnok) tervei alapján. A weboldal tanúsága szerint a Superior épületszárnyban 48 kétágyas szoba, 10 stúdió, 12 apartman és négy lakosztály áll a vendégek rendelkezésére, míg a Classic épületszárnyban 131 kétágyas szoba kapott helyet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.