BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Mol húsz millió dollárt költött a koronavírus megelőzésére

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A cég több mint 8 millió maszkot, 14 millió kesztyűt, 170 ezer liter fertőtlenítőszert és közel 300 ezer tesztet adott a Covid-elleni védekezéshez a munkatársaknak.

A Kelet-Közép-Európát érintő harmadik koronavírus-hullám végéig a Mol-csoport több mint 20 millió dollárt költött a járvány elleni védekezésre – közölte a társaság.

A cég több mint 8 millió maszkot, 14 millió kesztyűt, 170 ezer liter fertőtlenítőszert és közel 300 ezer tesztet adott a Covid-elleni védekezéshez a munkatársaknak, ahol lehetett védőoltást is felajánlott számukra.

Közölték azt is, hogy a társadalmi felelősségvállalás jegyében a csoport több mint 5 millió dollárt adományozott a világjárvánnyal kapcsolatos egészségügyi támogatásokra.

Fotó: Shutterstock

Ebből Magyarországon mintegy 1,5 millió dollár értékű adománnyal támogatták az egészségügyi válsághelyzet kezelését és a megelőzést különböző területeken. A Mol Románia 1,3 millió, a Mol-csoport horvát tagja mintegy 500 ezer, a Slovnaft több mint 540 ezer dollárt fordított adományokra, de Szerbiában és Csehországban is juttattak erre a célra. Pakisztánban segítették egy karanténközpont létrehozását, és a működési területén élő helyi közösségek ellátását egyéni védőfelszerelésekkel.

Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató korábban azt mondta:

a világjárvány és a gazdasági válság példátlan kihívások elé állította a vállalatcsoportot, de a Mol kezelte a helyzetet, és megerősödve zárta a 2021-es évet.

Az éves jelentés szerint a csoport 2020. évi újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított EBITDA-ja (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredménye) 16 százalékos csökkenéssel 630 milliárd forintra (2,05 milliárd dollár) csökkent 2020-ban, az idén 2,3 milliárd dollárra számítanak.

Adókedvezményt kaphat a Mol az alapítványi részvénytranszferért

Az eredetileg tervezetnél is lényegesen nagyobb, 300 százalékos társasági nyereségadóalap-kedvezményt adna a kormány azoknak a cégeknek, amelyek támogatást nyújtanak a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak.

A lengyel piacon erősítene a Mol

A Mol érdeklődik aziránt, hogy piaci jelenlétét tovább növelve erős pozíciót építsen ki a lengyel energiaszektorban – mondta Hernádi Zsolt, a magyar olajtársaság elnök-vezérigazgatója.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.