A Vajda Papír 2025-ben bővülést tervez, kapacitásnövelő beruházáson és a külpiaci pozícióinak további erősítésén dolgozik – közölte a társaság.
A Vajda Papír újabb fejlesztésekbe kezdett:
a Gyármentő támogatási program több mint 10 milliárd forintos támogatásával napelempark és biomassza-erőmű építését készített elő.
„Eddigi eredményeink igazolják, hogy helyes döntés volt a modern technológia, a környezettudatos gyártás és a munkavállalók folyamatos képzése mellett elköteleződni. Ezzel nemcsak a papíripar hozzáadott értékét növeljük, hanem a nemzetgazdaság erősödéséhez is hozzájárulunk” – mondta Vajda Attila, a cégcsoport alapító-ügyvezetője a közleményben.
Vajda Attila szerint a higiéniaipapír-piacban még jelentős növekedési tartalékok rejlenek a piaci szereplők, így a cég számára is. Hangsúlyozta, a Vajda Papír Kft. fontos piacainak számító
az egy főre jutó évi átlagos háztartási papírtermék fogyasztás alacsonyabb az Egyesült Államok, illetve Nyugat-Európa higiéniai papír fogyasztásától.
Az alapító-ügyvezető ismertette, a hazai háztartásipapír-piac éves fogyasztása 90-100 ezer tonna, forgalma pedig évi mintegy 120 milliárd forint. A piac átlagos évi növekedése egyebek mellett a koronavírus-járvány, majd az energiaválság miatt kissé csökkent mennyiségben, 2024-ben értékben is 7,8 százalék csökkenést mutatott, ez volumenben mínusz 2,4 százalékot jelentett.
Hatalmas eredménynek nevezte Vajda Attila, hogy egy ilyen piaci környezetben végül egy olyan stratégiai váltást hoztak meg tavaly, amellyel sikerült újabb piacokra belépni.
Magyarország vezető higiéniai papírgyártója, a Vajda Papír Kft. árbevétele és nyeresége is csökkent 2024-ben.
100 százalékban magyar családi tulajdonban lévő Vajda Papír nettó árbevétele 55,144 milliárd forintról 48,095 milliárd forintra, ezen belül az export árbevétel 23,506 milliárd forintról 21,649 milliárd forint csökkent 2024-ben.
A vállalat adózott eredménye 3,447 milliárd forintról 148,198 millió forintra csökkent.
Korábban a Világgazdaság beszámolt róla, hogy mélyről kell felállniuk a hazai beruházásoknak. Az elmúlt évben 13,8 százalékkal csökkent az ágazat teljesítménye, főként az állami fejlesztések szorultak vissza. Kína és Dél-Korea rohamosan jönnek fel a legnagyobb beruházók listáján, rájuk továbbra is szükség van:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.