Szeptember 1.hétfő 17:16
roham
Befektetői roham a vízkészletekért
Amikor a hajdani észak-amerikai gyarmatokról a telepesek elindultak nyugat felé, és mezőgazdasági művelésre alkalmas területeket foglaltak-adtak-vettek-telekkönyvezetek, akkor az indiánok csodálkoztak, miként lehet az anyaföldet egyes személyek magántulajdonába adni. „Miért nem sajátítják el a vizet, és a levegőt?” – kérdezték.