BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újított az MVM a rezsicsökkentett gáz kiosztásában

Az MVM az ügyfelek visszajelzéseit figyelembe véve egyszerűsítette és tette tervezhetőbbé a kedvezménykiosztás módszerét.

Az MVM 2024. augusztus 1-jétől automatikusan módosítja és minden napra rögzíti a rezsicsökkentett árú kedvezményes földgáz mennyiségét a diktáláson alapuló és hőmérsékletfüggő havi számlázás, illetve az éves leolvasást követő elszámolások esetében.

MVM
AZ MVM figyelembe vette az ügyfelek szempontjait / Fotó: Shutterstock

 

Így a valós hőmérséklettől független, előre rögzített értékek alapján osztja ki a kedvezményes mennyiséget az év minden napjára. A változás nem befolyásolja a kedvezményes évre vonatkozó rezsicsökkentett mennyiség eddigi nagyságát, azt az MVM újabb egy éves időszakra változatlan feltételekkel és áron biztosítja. 

Egységes lesz a kedvezménykiosztás függetlenül attól, hogy az ügyfél csak fűtésre, vagy fűtésre és főzésre, illetve vízmelegítésre is használja a földgázt.

A kedvezményes mennyiség kiosztása mostantól jellemzően nem függ a tényleges hőmérséklettől, a kedvezmény mértéke minden napra előre rögzített. A kedvezmény részletes eloszlását lakossági felhasználók esetében n az alábbi táblázat mutatja be, illetve az MVM honlapján elérhető kalkulátorral bárki egyedi számítást végezhet.

  • A kedvezményes mennyiség kiosztása így alkalmazkodik a fűtési szezonhoz és a felhasználás ritmusához, hiszen a kedvezményes, rezsicsökkentett gázmennyiség télen magasabb, nyáron alacsonyabb. Az adott számlában elszámolt időszakon belül meg kell nézni, hogy melyik hónapból hány nap szerepel az elszámolásban, így lehet megállapítani a napi kedvezményes mennyiségek összegét.
  • Amennyiben az ügyfél az adott elszámolási időszak előtt nem használta fel a biztosított rezsicsökkentett árú gázmennyiséget, azt a megtakarítást az első lehetséges alkalommal felhasználjuk az adott időszak magasabb fogyasztásának részben vagy egészében a kedvezményes áron való elszámolására.
  • A 2024. augusztus 1-je előtti fogyasztásnál, ami még az előző kedvezményes évben volt, a korábban érvényes, tényleges napi hőmérsékleten alapuló jelleggörbe alapján osztja ki az MVM a kedvezményt.

Már egyszerűsített egyszer az MVM

Az MVM korábban, 2024 áprilisától az egyenletes részszámlázás esetében egyszerűsítette a rezsicsökkentett árú kedvezményes földgáz-mennyiség kiosztását. Ezen ügyfelek esetében az éves mindenkori hőmérséklettől függetlenül egységesen, naparányosan történik, azaz az ilyen elszámolást választó ügyfelek részére az év minden napján egyforma kedvezményes mennyiség jár a kedvezményes árammennyiség kiosztásához hasonlóan.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.