BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Máltán rak új fészket a Wizz Air

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Új légitársaságot hoz létre a Wizz Air – jelentette be kedden Váradi József vezérigazgató közvetlenül azután, hogy a magyar fapados légitársaság a Wizz Air Malta megalapításáról az Európai Unió Repülésbiztonsági Ügynökségével (EASA) és a máltai Polgári Légiközlekedési Igazgatósággal (CAD) aláírta a szerződést. 

Otopeni,,Romania,-,05.14.2021:,Wizz,Air,Airbus,321-271nx,(ha-lvi),Airplane
Fotó: Cristi Croitoru / Shutterstock

 

Az új cég várhatóan októberben kezdheti meg a működését máltai lajstromozású légi járművekkel. Mint ismert, a diszkont légitársaság 2019-ben Abu-Dzabiban az emírség befektetési cégével is létesített egy leánycéget Wizz Air Abu Dhabi néven. A Wizz Air részvényei Londonban több mint 4 százalékkal, 31 font közelébe erősödtek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.