BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tizenkét mázsa romlott élelmiszerre bukkantak a hatóságok

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Nébih 1,2 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen.

Tizenkét mázsa kockázatos élelmiszert vont ki a forgalomból a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tuzsér település egyik élelmiszerüzlete ellenőrzése során a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

A helyszíni ellenőrzése során összesen 41 tétel élelmiszer (például hús és húskészítmények, kefir, joghurt, tejitalok és egyéb tejtermékek) kapcsán intézkedtek a szakemberek.

A problémás élelmiszerek között találtak:

  • 365,19 kilogramm lejárt fogyaszthatósági idejű,
  • 181,04 kilogramm lejárt minőségmegőrzési idejű volt,
  • továbbá 702,77 kilogramm nem nyomonkövethető terméket is találtak az ellenőrök.
  • A kifogástolt élelmiszerek egy részét a forgalom előtt nyitva álló eladótérben, másik részét a raktárban tárolták, elkülönítés és a forgalmazást tiltó jelölés nélkül.

    Fotó: nebih.gov.hu/

    A hatóság összesen 41 tétel élelmiszer forgalomból való kivonását rendelte el azonnali hatállyal és tiltotta meg a forgalomba hozatalát. Az élelmiszer-vállalkozó az érintett élelmiszerek elszállításáról a hatósági ellenőrzés ideje alatt gondoskodott.Az érintett vállalkozás adatai megtalálhatóak a jogsértés listán.

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.