BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kilencmilliárd forintos tervek

Kollégiumfalut, a XXI. századba illő informatikai infrastruktúrát és multimédiás könyvtárat építene világbanki hitelből a gödöllői székhelyű Szent István Egyetem Gödöllőn (SZIE). Az intézmény emellett a régi és a műemlék épületek felújítását is tervezi. A több mint 8 milliárd forintos beruházási terv egyeztetésére napjainkban került sor az Oktatási Minisztériumban.

Az oktatási tárca a mai napig öt felsőoktatási intézménnyel (Szegedi, Miskolci, Debreceni Egyetem, Nyíregyházi Főiskola és Sapientia Szerzetesi Főiskola) írta alá a világbanki hitelre vonatkozó a keretmegállapodást (VG, 2000. nov. 30.). A világbanki program egyelőre késésben van -- a hitelre eddig csak az integrált felsőoktatási intézmények pályázhattak --, a tárca reményei szerint az év végétől felgyorsulnak a keretmegállapodások az iskolákkal.
A SZIE a napokban egyezteti a 8-9 milliárd forintos beruházási, fejlesztési tervét a minisztériummal. Az egyetem 3-4 milliárd forintért, 600-1000 férőhelyes kollégiumi falut építene Gödöllőn -- a SZIE öt hallgatója közül jelenleg négynek nem jut kollégiumi férőhely. Szendrő Péter, a SZIE rektora "multicampus"-nak hívja az új agrár- és vidékfejlesztési orientációjú egyetemet. A felépítendő kollégiumfalu 15-20 fős közösségekben szállásolná el a hallgatókat, és az épületek közösségi helyiségeiként kialakítandó auditóriumai teret adhatnak majd szemináriumi foglalkozásoknak, egyéb rendezvényeknek, konferenciáknak. Az egyetem 1-1,5 milliárd forintot szán a régi és műemlék épületeinek felújítására. A SZIE rövid távú célja az olyan tudományos műhelyek megteremtése, amelyeket egységes informatikai háló fog össze -- ennek tervezett költsége 1 milliárd forint. A rendszer része lenne egy multimédiás könyvtár és nyelvvizsgaközpont is, amelynek tervezett további költsége 2-2,5 milliárd forint.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.