BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Balla hallotta a magnófelvételt

A szembesítés során részleteket olvastak fel Székely Zoltánnak az egyik találkozónkon készült hangfelvétel írott anyagából, és hallottam is a hanganyagot -- nyilatkozta lapunknak Balla Dániel vállalkozó arra a hírre reagálva, hogy megsemmisültek a vesztegetést bizonyító felvételek, amit maga Székely állít. A hatóságok hírzárlatot rendeltek el.

"A 2001. február 1-jei szembesítés során kiderült, hogy az addig fennen hirdetett hangfelvételek az ügyészi nyomozóknál megsemmisültek" -- ezt állította Székely Zoltán az Info Rádiónak küldött közleményében, amelyben "az igazságszolgáltatásban megingott bizalmát és mérhetetlen csalódását" igyekezett "mindenki tudomására hozni". A háromoldalas levélben az előzetes letartóztatásban levő független képviselő kijelentette, hogy "2000. október 12-én az ügyészségi nyomozó hivatal rendezésében úgy értek tetten, hogy azt a mai napig nem tudják bizonyítani".
Balla Dániel vállalkozó, aki a korrupciós bűncselekménnyel gyanúsított Székely Zoltánnak 20 millió forintot adott át, a képviselő kijelentéseit cáfolta: állítása szerint az említett, február 1-jei szembesítés során részleteket olvastak fel Székelynek a 2000. október 3-án egy görög étteremben készült titkos felvétel legépelt hanganyagából. A nyomozók arra keresték a választ, hogy a "dokumentumokról" szólva a beszélgetés során miért százalékokban határozták meg a mértékegységet (a közbeszerzés keretében zajló beruházások szerződéseinek 5-10 százalékáról volt szó -- a szerk.).
Balla Dániel a Világgazdaságnak kijelentette: ennek a felvételnek a hanganyagát maga is hallotta. Elmondása szerint a szembesítésre elsősorban az első találkozáson történtek miatt került sor, mert arról nem készült titkos felvétel. A hivatal azt tudakolta, hogy a sikeresen megnyert csatornázási pályázat miatt milyen okból kereste Balla Dániel a kapcsolatot Székely Zoltánnal. A képviselő erre nem tudott kielégítő magyarázatot adni.
Kérdésünkre Balla Dániel megerősítette, hogy nem ő készítette a felvételt, rajta csak az adóberendezés volt. A tetten érő akcióban negyvenen vettek részt, akik folyamatosan hallgatták, mi történik, és a képviselőt ennek alapján fogták le. Más forrásból származó információink szerint a Székely Zoltánnal szembeni gyanúsítás megalapozott: a hangfelvételek nélkül is elegendő bizonyíték áll rendelkezésre ahhoz, hogy a képviselő ellen a nyomozás végén vádat emeljenek.
Kandikó Gyula, a Fővárosi Főügyészség Nyomozó Hivatalának vezetője megkeresésünkre a nyomozás érdekeire hivatkozva nem nyilatkozott. Horányi Miklós, a Legfőbb Ügyészség szóvivője ugyancsak elzárkózott, mondván: a nyomozás sikere az első számú érdek, és ennek szabályait be kell tartani. Torgyán Attila ügyvéd, az FKGP elnökének fia "kazettaügyben" történő esetleges gyanúsítottkénti kihallgatásával kapcsolatban hasonlóképpen nyilatkozott. Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője megerősítette, hogy a nyomozás érdekei miatt ebben az ügyben is hírzárlatot rendeltek el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.