Az olimpiai bizottság aranyfokozatú támogatója, a Westel ma délelőtt négyéves szerződést ír alá a MOB vezetőivel. A szerződés értelmében a cég évi 50 millió forinttal járul hozzá a MOB működéséhez -- nyilatkozta a Világgazdaságnak Török Ottó, a testület igazgatója. A Westel részéről nem kommentálták a hírt.
A MOB pénteki elnökségi ülésén tárgyalnak a bizottság ez évi büdzséjéről. Az előzetes -- egyeztetés előtti -- számításokat követően közel egymilliárd forint körül alakulhat a bizottság 2001-es költségvetése. Az állam az idén 750 millió forinttal támogatja a MOB-ot. Ez az összeg alig kisebb, mint amennyit az ISM 2000-ben fordított a bizottság és az élsport finanszírozására.
Az olimpikonokat megillető életjáradékkal kapcsolatban Deutsch Tamás, az ISM első embere a tárca csütörtöki tájékoztatóján cáfolta azokat a híreket, amelyek szerint csökken az életjáradék összege. A félreértésre a sporttörvényben (stv.) a járadék kiszámítására vonatkozó hibás megjelölés ad okot: eddig ugyanis az előző évi bruttó átlagkeresettel számoltak, az stv. megjelenése óta azonban a nettó átlagbér a mérvadó. Ennek ellenére egy másfajta számítási módszer eredményeképpen nem csökkent a járadék összege -- állította Deutsch Tamás. A miniszter ennek ellenére hangsúlyozta: kezdeményezi a törvény módosítását. Elmondta azt is: a januári életjáradékokat mindenki hiánytalanul átvehette: az olimpiai bajnokok a tavalyi 77 200 forintot, özvegyeik ennek az összegnek a felét kapták.
Az stv. értelmében 2001-től nemcsak az olimpiai bajnokok, azok özvegyei és az érmesek, hanem a dobogósok özvegyei és a bajnokok edzői, illetve azok özvegyei is kapnak életjáradékot. Ezzel közel ötszörösére nőtt az arra jogosultak száma, ám az ISM-nek még nincsenek pontos adatai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.