Az oktatás piacgazdaság, közéleti kommunikáció, Európai Unió, valamint információs társadalom szakirányon indul az Erasmus Kommunikációs Akadémián (EKA). Az EKA kurzusain -- tréningszerű oktatás keretében -- azonnal alkalmazható tudás, úgynevezett "túlélőcsomag" sajátítható el. A képzés segít abban, hogy a társadalom különböző szegmenseinek szereplői el tudják sajátítani az új kommunikációs kódrendszert -- mondta Sárközy Erika intézetigazgató. Szerinte a politikai-gazdasági-kulturális rendszerváltás miatt erős kommunikációs zavar észlelhető a magyar társadalomban, ami mögött általában kompetenciahiány, szereptévesztés, identitászavar, valamint pszichológiai konfliktus húzódik. A zavarok megszüntetésében segíthetnek a pszichológiai alapú kommmunikációs tréningek, mert ez elfogadottabb nálunk, mint a pszichológusi segítség.
Szeptembertől 80-100 "diák" kezdheti meg tanulmányit az EKA-n; a felvételi követelménye az egyetemi vagy főiskolai diploma, valamint az angol nyelv alapos ismerete. A posztgraduális képzés időtartama két esztendő; az első évben kiscsoportos (legfeljebb tizenöt fő) keretek között folyik az oktatás. A konzultációs időszak és a diplomamunka elkészítése után következik a vizsga. A képzés költségtérítéses, arról azonban még nincs döntés, mennyi tandíjat kell fizetniük a hallgatóknak. Az biztos, az intézmény differenciálni fog a szociális helyzet, az egyéni hallgatók, az intézményi, illetve a céges résztvevők képzési díja között.
Az intézmény jogi státusa alapítvány, akkreditációja megkezdődött. Az Erasmus Kommunikációs Akadémia tantervének kidolgozását egy 12-18 fős, jogászokból, közgazdászokból, pszichológusokból, szociológusokból, nyelvészekből álló kutató-elemző műhely munkája segíti. Tankönyvek még nincsenek, a képzés első évében jegyzetekből tanulnak a hallgatók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.