A SZDSZ megítélése a választók szemében az egyes célcsoportok jellemzői, az őket foglalkoztató aktuálpolitikai kérdések -- egyebek között ezek a fő kérdései annak a közvélemény-kutatásnak, melyet az SZDSZ rendelt meg. Kuncze Gábor pártelnök lapunknak elmondta: a párt a kutatás eredményeinek kiértékelése után dönt kampánystratégiájáról, majd az azt irányító személyekről, stábok létrehozásáról. A belső menetrend szerint mindezzel, valamint a korteskedésre vonatkozó részletes ütemtervvel október végéig kívánnak elkészülni.
A választási program alapjául közvetve a Korszakváltás programjaként az SZDSZ vezető testületei által tavaly decemberben elfogadott stratégia szolgál. Kuncze Gábor elmondta: a 10-15 évre szóló, hosszú távú elképzeléseket is tartalmazó dokumentum alapján előbb egy a 2002--2006-os ciklusra szóló kormányprogramot készítenek, majd ezt dolgozzák át választási tételsorrá. Hangsúlyozta: jelenleg úgy tűnik, szinte minden párt a távoli jövőre vonatkozó elképzelésekkel kezdett politizálni, kezdve az olimpia gondolatától a kétkamarás parlament létrehozásáig. Az már most biztosra vehető, hogy az SZDSZ a liberális értékek hangsúlyos megjelenítése mellett olyan aktuális kérdésekre kíván majd koncentrálni, mint az egészségügy és az agrárium helyzete, a kis- és középvállalkozások számára biztosítandó adókedvezmény lehetősége.
A Sawywer-Miller kommunikációs társaságra az SZDSZ nem számít majd a kampányban -- derült ki Kuncze Gábor szavaiból. Ez az a cég, amelyről Demszky Gábor elnöksége idején szinte biztosra vették párton belül, hogy meghatározó szerepet kap az SZDSZ arculatának formálásában. Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője lapunknak elmondta: a kampány kivitelezésére létrehoznak egy kreatív csapatot, ennek irányítása egy politikusra hárul majd. Tény: az SZDSZ kampányfőnöke 1989-től a legutóbbi választásokig Magyar Bálint volt, 1998-ban pedig az a Varga Kristóf, aki korábban Magyar Bálint helyettese volt.
Az SZDSZ helyi szervezetei több mint 130 körzetben hoztak már döntést az indítani kívánt politikusokról. Az ügyvivői testület (üt) folyamatosan hagyja jóvá ezen döntéseket, eddig ez hatvan jelölt esetében történt meg -- mondta el lapunknak Gulyás József, a párt ügyvivője. Az SZDSZ novemberben kezdi meg minden megyében a területi listák összeállítását, legkorábban decemberben foglalkozik majd az üt az országos listával. Ez utóbbi véglegesítésére a párt országos tanácsa jogosult, erre lehet, hogy csak jövő januárban kerül sor. Az SZDSZ valószínűleg nem indít ismert médiaszemélyiségeket képviselőként, ám többek támogatására számít majd a korteskedésben. Az SZDSZ minden körzetben saját jelöltet indít, nincs szó arról, hogy néhány körzetben -- kölcsönösségi alapon -- nem állítanak ellenfelet vezető MSZP-s politikusoknak -- hangsúlyozta Horn Gábor. Szerinte csak a második fordulóban képzelhető el bármiféle együttműködés. Az SZDSZ 24 fős frakciójából eddig négy-öt személy jelezte, hogy nem kíván indulni 2002-ben -- mondta el kérdésünkre Szent-Iványi István frakcióvezető. Eddig ketten hozták nyilvánosságra is ezen döntésüket, Hack Péter és Dornbach Alajos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.