Elméletileg már az idei támogatás felét is az NS-nek kellett volna szétosztania, ám miután a sporttörvény januárban lépett életbe -- e törvény rendelkezett az NS létrehozásáról --, csupán május 26-án alakult meg az olimpiai és nem olimpiai sportágak szakszövetségeit tömörítő szervezet.
Az NS paritásos alapon veszi föl tagjai közé a szövetségeket, azaz ugyanannyi olimpiai és nem olimpiai sportágat reprezentál. Az NS működteti a hazai versenyrendszert az olimpiai játékok között; az Ifjúsági és Sportminisztériummal egyeztetve állítja össze a versenynaptárat; kiadja a versenyzői engedélyeket, valamint működteti a sport állandó választott bíróságát, amelynek helyet is biztosít.
Jelenleg 30-30 szakszövetség tartozik védőernyője alá, azonkívül a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége. Alapfeltételül az NS -- törvényi felhatalmazása alapján -- ellenőrizheti a szövetségek gazdasági működését. Amennyiben nem átláthatóak a viszonyok, a szövetségeknek fél évük van arra, hogy rendezzenek minden vitás kérdést, egyébként elesnek az állami támogatástól.
Az idei 400 millió forintos bázisból a szövetségek részesültek. Ezenfelül további 160 millió áll a szövetségek rendelkezésére, ezt az összeget azonban -- várhatóan -- nem kaphatja meg egyik sportág sem. Elbert Gábor, az NS főtitkára lapunknak elmondta: 30 millió forintba került a szövetség létrehozása, további 20 milliót jelent a működtetése. A fennmaradó 110 millió forint sorsáról a parlament még az idén dönt (zárszámadási törvény), ezt az összeget viszont az NS informatikai rendszerének és szolgáltatói hátterének kiépítésére fordítja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.