BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szépség és dinamika az arénában

Valamivel több mint egy hónap múlva kezdődik az év egyik legnagyobb hazai rendezésű nemzetközi sportrendezvénye, a ritmikus gimnasztikai világbajnokság. Kérdéses azonban, hogy a szépség és dinamika jelzőt jogosan viselő sportág mekkora tömegeket vonz majd a számára vélhetően megakomplexumnak tűnő - az áprilisi jégkorong-világbajnoksággal felavatott - Budapest Sportarénába.

Noha bizonytalan, mekkora érdeklődés övezi majd a budapesti 26. ritmikus gimnasztikai világbajnokságot szeptember 24-29. között a Budapest Sportarénában, az egészen bizonyos, hogy a verseny komoly izgalmakat rejteget. Molnár László, a Magyar Torna Szövetség (MTSZ) főtitkára, a vb szervezőbizottságának egyik alelnöke szerint ennek egyik oka, hogy a ritmikus gimnasztika a sportágak közül a legesztétikusabb és legnőiesebb szám, amely miatt mindenütt bizonyítja népszerűségét. Molnár László ugyanakkor hangsúlyozta azt is: a jövő évi athéni olimpiai induláshoz szükséges részvételi jog is itt, a magyar vb-n szerezhető meg. Sőt, mint mondta: az összes, 24 egyéni kvóta közül a BS-ben 20-at osztanak ki, míg a csapatok számára megszerezhető 10 kvalifikációból 8-at adnak át a világbajnokságon. Mindezek miatt egészen biztos, hogy a sportág legjobbjai látogatnak el Magyarországra. A jelenlegi adatok szerint 53 országból körülbelül 300 sportoló érkezik majd. Az egyes teameket a legkomolyabb szakmai stáb - edzőkkel, balettmesterekkel, koreográfusokkal, orvosokkal és masszőrökkel - kíséri.

Molnár László az esélyekkel kapcsolatban megjegyezte: a magyar válogatott célja mind az egyéni versenyzőknél, mind az együttes kéziszercsapatnál a kvalifikáció kiharcolása. Mint mondta: a siker érdekében mindent megtett a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség, a minél hatékonyabb felkészüléshez például Oroszországból hívtak edzőnőt a magyar lányoknak.

A szervezők napi 3-4 ezres látogatószámmal már elégedettek lennének. Az azonban biztos, hogy a belépők árából származó árbevételük nem fogja fedezni a torna költségeit. A jegyek várhatóan 1500 forintba kerülnek majd, azaz az ötnapos vb-n napi háromezer fős nézőszámmal kalkulálva legfeljebb 22,5 millió forintos bevételt könyvelhetnek el, miközben a torna rendezési és szervezési kiadásai meghaladják a 200 millió forintot - tájékoztatta lapunkat a szervezési költségekről Molnár László. Mint mondta, a rendezés legkomolyabb tételét a Nemzetközi Tornaszövetségnek (FIG) fizetendő jogdíj jelenti, amely a dobogós versenyzők díjazását is magában foglalja.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.