BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Gazemberek vagytok, de lesz ilyen, volt is amiota ember el a foldon"

"Szakmai pályáján további sikereket kívánok, egyben ezennel írásban felhatalmazom, hogy a jövőben sem telefonon, sem e-mailben, sem más módon nem kell érvényesítenie azt az újságírói alapszabályt, hogy hallgattassék meg a másik fél, mert nem vagyok kíváncsi sem az írásaira, sem a kérdéseire" - írta Rudi Zoltán, az MTV Rt. elnöke augusztus 23-án abban a válaszban, amelyet egy készülő cikkhez megküldött kérdésekre adott a Népszabadságnak. A lap a kérésnek nem tett eleget. Rudi Zoltánt megkereste újra, október 7-én este, jelezve, hogy másnap terjedelmes interjú jelenik meg Friderikusz Sándorral, amelyben a műsorvezető keményen bírálja a tévéelnököt. Felajánlották Rudi Zoltánnak, hogy a következő, hétfői számban reagáljon Friderikusz állításaira, írásban vagy interjúban. Rudi jelezte, hogy elolvassa az interjút, aztán dönt arról, hogy milyen formában válaszol. Szombaton délelőtt sms-ben azt jelezte, hogy ugyanolyan terjedelemben, interjúban válaszolna. A találkozót vasárnap délelőtt fél 11-re beszélték meg vele. Szombat este fél tízkor azonban jelezte, elhalasztaná az interjút, mert előbb megbeszélést tart a menedzsmenttel, és megvárja az etikai bizottság állásfoglalását. Így a hétfői számba Rudi Zoltánnak az a közleménye került, amit az MTI-nek adott szombaton.

Hétfő délután jelentkezett be Rudi Zoltán interjúra. Vörös T. Károly főszerkesztő előbb azt jelezte, hogy a nagyinterjú lehetősége immár oda. A beszélgetést követően nem sokkal azonban újraértékelte a helyzetet, s ezért, miután telefonon nem sikerült elérnie Rudi Zoltánt, sms-t küldött neki, a következő szöveggel: "Legyen interjú, de előtte beszéljünk. Vörös." A válasz 18.29-kor érkezett, szintén rövid szöveges üzenet formájában. Ezt betűhíven idézi a Népszabadság: "Mar nem aktualis. Becsuletes vagyok, ezert serulekeny. Nagyon megsertettetek meltatlanul. Vadiratot tettetekozze...Nem melto a lapotok hogy leirja amit mondok. Titeket eredekel csak a penz a pozicio meg a politika. Az amivel friderikusz vadol engem. gazemberek vagytok, de lesz ilyen, volt is amiota ember el a foldon. Vigyazz magadra." A főszerkesztő válasza: "Természetesen a meghívás fennáll."

Mindezek után hétfő este Rudi Zoltánnal személyesen egyeztettek időpontot a másnapi interjúra. Jelezte, hogy délelőtt tízkor a tévékuratórium elnöksége ülésezik, de utána neki jó, majd jelentkeznek. Kedden a Blikk a következő Rudi Zoltán-idézettel jelent meg: "Az MTV dolgozik, Friderikusz vádol, és ennek a Népszabadság teret ad. Nekem viszont először megígéri, majd visszavonja a reagálás lehetőségét, hogy elmondjam a tényeket. Dolgozunk és jó tévét fogunk csinálni. Az összes ellendrukker megpukkadhat!" A Népszabadság interjúajánlata ennek ellenére továbbra is állt - írja a lap. Délelőtt Rudi Zoltán titkárnője jelentkezett, hogy az elnök negyed egykor visszaér a kuratórium üléséről. Egyre beszélték meg az interjút. A lap első kérdése a Blikk-idézet felolvasása után a következő volt: "Miért állította, hogy lapunk nem ad számára megszólalási lehetőséget, miért hazudott?" Nem hazudtam - válaszolta Rudi Zoltán, majd megkérdezte, hogy ilyen hangnemben folytatódik-e az interjú. A választ meg se várva felpattant, felrántotta az irodája ajtaját, és kiszólt, hogy "Gábor, vezesd ki az urakat!" (Nol.hu)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.