BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Semjén, Hitler, a deviancia és az SZDSZ

Semjén Zsolt, a a Fidesszel szövetséges Kereszténydemokrata Néppárt elnöke a hét végén kijelentette, hogy ideje volna, hogy az SZDSZ egyszer s mindenkorra eltűnjön a hazai politikai életből, mert a liberálisok a devianciát propagálják, a KDNP viszont a normalitás védelmezője - írja a Magyar Hírlap. A pártelnök a liberálisokon túl Gyurcsány Ferenc MSZP-s kormányfőjelölt azon kijelentését is bírálta, hogy a vallás magánügy. Semjén – Mindszenty bíboros szavait idézve – azt mondta: "Ahol a vallás magánügy, ott korrupcióba, bűnbe, kegyetlenségbe fordul az élet, és Hitler is magánügynek tekintette a vallást, és jött is utána a Gestapo, Auschwitz, börtön."
Az SZDSZ közleményében azt írta, nem tűrik tovább a KDNP elnökének sértegetéseit. "Meggyőződésünk, hogy ez a hitleri példa és ez az engesztelhetetlen gyűlölet a keresztényeket, más vallások követőit és az ateistákat is felháborítja" – áll a közleményben. (Magyar Hírlap)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.