BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Demszky hattyúdala

"Egyértelmű, hogy Demszky ősszel megint nyer" - mondta Lakos Imre, a liberálisok fővárosi elnöke, aki azonban azt is egyértelművé tette az [origo]-nak, hogy ezzel a ciklussal véget is ér a Demszky-korszak Budapesten. Szerinte az SZDSZ - amely rendszerint a fővárosban éri el a legjobb választási eredményt - egyszerűen nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy ne legyen 4-5 olyan sikerembere, aki bármikor bevethető, például egy ilyen tisztségre.

Lakos azt mondta, már most gondolkodnak az utód személyéről. A jövő SZDSZ-es főpolgármester-jelöltje kikerülhet a jelenlegi fővárosi frakcióból, de az is lehet, hogy a háttérben építi fel őt a párt a fővárosi elnök szerint. "Nem biztos, hogy a nyilvánosság előtt kell őt felépíteni" - közölte a politikus.

Bőhm András fővárosi frakcióvezető szintén hasonlóan vélekedett kedden a TV2 reggeli műsorában. Azt mondta, "valószínűleg nem jó az SZDSZ-nek", hogy nem tudtak esélyes jelöltet állítani Demszky ellenében, és megjegyezte: ezzel adós a párt. Hangsúlyozta, hogy a soron következő négy év ezt a célt is szolgálja, de hozzátette: elképesztőnek tartja, hogy a többi nagy párt sem tudott egyetlen esélyes jelöltet sem odaállítani Demszkyvel szemben. (origo)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.