BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyar nem irigyli Hillert - jön az utólagos képzési hozzájárulás

Magyar Bálint távozó oktatási miniszter az MTV Napkelte című műsorában elmondta, hogy egy idő után úgy érezte, hogy személye gátja a szocialistákkal kötendő koalíciónak. A miniszter hozzátette, hogy pártja és elnöke végsőkig kitartott mellette. Magyar elárulta, hogy a minisztériumban már szinte káromkodásnak számít, ha valaki őt miniszter úrnak szólítja. A politikus annyira nem naiv, hogy teljesen biztos legyen abban, hogy az általa elindított reformok folytatódnak, de azért a koalíciós szerződés, az oktatási tárca programja olyan kötelmek, amelyek számára bizakodásra adnak okot.
Magyar nem irigyli utódát a jövendőbeli támadásokért, például azokért a kritikákért, amiket az utólagos képzési hozzájárulásért kap majd. A politikus határozottan elhárította, hogy a márciusban távozó Kuncze Gábor pártelnök helyére pályázna majd. Mint mondta, felmelegítve még a politikusok sem jók - az egyetlen kivétel éppen Kuncze. VGO

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.